Kiddy Evolution také (ne)normálne vajíčko

Výber kvalitnej detskej  autosedačky pre dieťatko, obzvlášť novorodenca, nie je vôbec jednoduchá záležitosť.  Každý milujúci rodič dbá na bezpečnosť  pre svoje dieťatko, kvalitu a výdrž materiálov a v neposlednom rade na pohodlie pre dieťatko,  keďže sedačku bude využívať aspoň 6 mesiacov.  Na trhu je nespočet všelijakých tzv. škrupiniek a vybrať  tu správnu je tak hotová domáca úloha. 

Po pár večerných skúmaniach na internete a vlastnej skúsenosti s jednou obyčajnou škrupinkou som sa rozhodol, vybrať pre moju dcérku unikátne vajíčko od nemeckého výrobcu Kiddy, ktorá je vo svojej kategórii víťazom testu roku 2016/17. 

  

 A tak sme navštívili neďalekú kamennú predajňu, kde sme si túto škrupinku osobne prezreli a vyskúšali  (a následne i odvážali domov).

 Ako prvé nás zaujal  jej atypický dizajn s robustným skeletom, výraznou slnečnou clonou a žiarivou farbou. V dnešnej dobe kde každý má všetko čierne, šedé alebo takej univerzálnej farby, bola ružová TOP. 

Ako nás poučil predajca, masívny skelet spoločne s vystuženými pásmi zabezpečuje maximálnu ochranu dieťatka pri náraze. Čo by sme mohli vytknúť je trošku väčšia váha autosedačky – cca 4 kg. No na druhej strane sa dá nakliknúť na mnoho kočíkov, takže by som neriešil.  My ju nosíme na našom perfektnom kočíku PURO a pasuje skvele.  Spodná časť pod dieťatkom je vďaka veľkým prieduchom dobre odvetrávaná a malinka ani po dlhšej jazde nie je vôbec spotená ako v pôvodnej autosedačke.  Keď sme malinkú prvýkrát usadili, ihneď sme zbadali rozdiel v priestrannosti, táto autosedačka vydrží dieťatku veľkosťou aj do roku a pol. 


Čo ma na sedačke ale najviac uchvacuje, je možnosť jednoducho ju polohovať  na kočíku do ľahu.  Trávime na čerstvom vzduchu, alebo jazdením mnoho času a často sa nám stáva, že malá zaspí ešte v autosedačke. S Kiddy nie je potrebné malú budiť preložením do kočíka, jednoducho ju napolohujeme do ľahu a ide sa. Malinká má svoje pohodlie na spánok a my sa dostaneme kamkoľvek. Obrovská strieška na autosedačke je výhoda napr. počas horúcich letných dní, kedy dieťatku krásne zatieni , a vy si môžete ako my v spokojnosti užívať prechádzku po parku.  

Naše záverečné hodnotenie:

+ bezpečnosť  - víťaz testu (pevný skelet a bezpečnostné prvky)

+ odvetrávanie a veľká strieška s UV

+ univerzálnosť (pasuje na množstvo kočíkov)

+ priestrannosť (pre novorodenca hlavový vankúšik)

+ polohovanie na kočíku do ľahu

 

- vyššia hmotnosť 

- vyššia cena

August 2016

Spokojní zákazníci z Trenčína