i-Size (nová norma EU)Autosedačka ATON Q i-Size 2018 - CYBEX

Aton Q i-Size spĺňa najnovšiu bezpečnostnú normu EU, ktorá určuje, že deti do 15 mesiacov musia cestovať v pozícii proti smeru jazdy auta.

Viac detailov

194,95 €

Detaily

Inovovaný model Aton Q i-Size je vylepšeným nástupcom autosedačky Aton. Skelet autosedačky je vyrobený z ľahkého a odolného plastu, ktorý absorbuje energiu pri bočnom náraze. Autosedačka je vybavená systémom L.S.P. (Lineárna ochrana pri bočnom náraze). Tieto bočné protektory v prípade bočného nárazu veľmi rýchlo absorbujú energiu nárazu a zvyšnú energiu odvádzajú preč od dieťaťa. Tieto ochranné prvky možno vďaka inteligentnému systému vysunúť alebo opäť schovať.

Malé detičky majú po narodení slabé svaly krčnej chrbtice, vďaka čomu môže dôjsť k zveseniu hlavičky v autosedačke a problémom s dýchaním dieťaťa. Cybex preto vyvynul funkciu, ktorá umožnuje aby bola hlava, krk a hrudník v optimálnej polohe. Toto všetko možno dosiahnuť pomocou odnímateľnej vložky vhodnej už od narodenia.  

O bezpečnosť dieťatka v autosedačke sa starajú i 3-bodové pásy v tvare pýsmena"Y", ktoré majú extra široké ramenné "shock absorbery". Hlavová opierka je spoločne s pásmy výškovo nastaviteľná do 8 pozícií, pre ešte viac bezpečnosti a pohodlia na cestách. Poťah autosedačky je vyrobený z vzdušného materiálu a možno ho oprať na 30°C. Integrovaná sklápacia XXL slnečná strieška s UV50+ poskytuje ochranu pre detskú pokožku v horúcich letných mesiacoch i ochranu proti nepríjemnému vetru.

Nízka hmotnosť autosedačky zaručuje viac pohodlia pri prenose autosedačky a manipulácii s ňou. Prenos autosedačky uľahčuje i praktické polohovacie madlo.

 

Autosedačku Aton (a hlbokú vaničku) možno pomocou adaptérov nasadiť na konštrukciu kočíka Cybex a vytvoriť tak cestovný systém od narodenia dieťatka.


K autosedačke možno dokúpiť bázu (základňu) Base Q i-Size.

Pokiaľ je sedačka nainštalovaná spoločne s bázou spĺňa normu i-Size a naviac stačí sedačku na bázu len nacvaknúť bez potreby ďalšieho zaisťovania pásom. 

  • spĺňa najnovšiu normu i-Size
  • L.S.P. zvýšená ochrana proti bočnému nárazu
  • polohovanie hlavovej opierky
  • 3 bodové pásy
  • veľká slnečná strieška
  • polohovacie madlo na prenášanie

Rozmer: 65 x 44 x 39-56 cm
Hmotnosť: 4,9 kg


Ostatné výrobky Cybex.