i-size 0-105cm alebo 0-18 kgSet autosedačka Baby-Safe iSense+Báze FLEX BASE Isense+autosedačka DUALFIX i-Sense - Britax ROMER

Modulárny systém iSense – prevratná novinka pre vaše pokojné a bezpečné cestovanie   Pre deti od narodenia do 4 rokov

Viac detailov

750,50 €

-5%

790,00 €

  • Indigo Blue
  • Space Black
  • Midnight Grey

Detaily

To tu ešte nebolo! Inteligentný rad iSense na scéne!

Už od roku 1966 sa Britax Römer venuje vývoju a výrobe autosedačiek pre deti a patrí k svetovej špičke v bezpečnosti. Teraz prichádza s unikátnym systémom iSense, ktorý spĺňa nároky na ešte väčšiu bezpečnosť, komfortnejšiu obsluhu a zábavnejšie cestovanie s deťmi, ako ste si vedeli kedykoľvek predstaviť!

1 základňa, 2 autosedačky, 4 roky bezpečia

Cestovný rad iSense využijete od chvíle, keď s dieťatkom pôjdete z pôrodnice, až do jeho 4 rokov. Súčasťou súpravy je vajíčko Baby-Safe iSense pre bábätká od narodenia do 15 mesiacov, pokračujúca autosedačka Dualfix iSense pre deti od 3 mesiacov do 4 rokov a základňa Flex Base iSense. Pričom každý z komponentov spĺňa bezpečnostnú normu i-Size.

Systém iSense ponúka hneď niekoľko pokrokových vlastností. Jednou z nich je kompatibilita vajíčka s podvozkami takmer všetkých dostupných kočíkov. Ďalej je to otáčanie základne o 360°, s vajíčkom Baby-Safe iSense o 180°, a to v kombinácii s polohovaním. Pričom kombinácia otáčania vajíčka a polohovania je absolútne unikátna. V neposlednom rade sa iSense pýši prevratnou novinkou, ktorou je sústava inteligentných svetielok pre zvýšenie vášho komfortu a bezpečia.

Posvieťme si na prednosti systému iSense

Rad iSense rodičom prináša nielen pocit bezpečia, ale aj neuveriteľnú úroveň komfortu a praktickosti. Systém inteligentných svetielok autosedačiek Baby-Safe iSense a Dualfix iSense vám doslova otvorí oči. Pretože aj v sťažených svetelných podmienkach sa s dieťaťom nemusíte báť slobodne pohybovať. To všetko v duchu hesla Vidieť a byť videný!

Dvojica spodných – bezpečnostných a inštalačných LED svetielok (výhradne pri Baby-Safe iSense) sa automaticky aktivuje, pokiaľ sa s vajíčkom pohybujete v tme. Ľahko si tak posvietite pod nohy pri jeho prenášaní aj pri jazde s vajíčkom na podvozku kočíka. Budete vďaka tomu nielen dobre vidieť, ale uvidia vás aj ostatní. V tmavom prostredí vám svetielka navyše pomôžu s bezpečnou inštaláciou sedačky do auta či na kočík.

Súčasťou autosedačiek Baby-Safe iSense a Dualfix iSense sú tiež vnútorné, mäkko svietiace svetielka, ktoré slúžia na dohľad nad dieťaťom a na zaistenie jeho komfortu. Svetielka môžete zapnúť nielen vtedy, keď sa chce dieťatko hrať, ale aj preto, aby ste mali istotu, že je stále v poriadku. Navyše vám pomôžu s ľahším pripútaním dieťaťa.

Vajíčko Baby-Safe iSense – útulný ostrovček bezpečnosti pre vašich najmenších

Autosedačku Baby-Safe iSense môžete používať pre deti od narodenia do 15 mesiacov. V aute ju zaistíte buď bezpečnostnými pásmi vozidla alebo ideálne pomocou základne Flex base iSense. Tá, vďaka povinnosti voziť deti do 15 mesiacov v protismere, obsahuje poistku, ktorá umožňuje vajíčko otáčať iba o 180°, a to do nástupnej polohy a späť. Základňa vám ďalej umožní ľahké naklápanie sedačky do 6 rôznych polôh, vrátane polohy v ľahu. Zabránite tým padaniu hlavičky dieťaťa pri nevhodnom sklone sedadla v niektorých autách. Pričom táto kombinácia otáčania a polohovania je pri vajíčku absolútne unikátna.

V autosedačke Baby-Safe iSense dieťatku zaistíte nielen maximálnu bezpečnosť, ale aj útulné a komfortné prostredie. Jej patentovaný mechanizmus umožňuje upravovať ergonomickú polohu podľa výšky dieťaťa. Čo podporí jeho zdravý vývoj. S tým, ako dieťa rastie, priestor v sedačke mu zväčšujete aj nastavením opierky hlavy. A v neposlednom rade, k pohodlnému posedeniu prispeje tiež mäkko čalúnená novorodenecká vložka a prémiové poťahy z mäkšej tkaniny, ako to bolo skôr.

Inteligentné riešenia pre bezpečné a komfortné cestovanie

Mamičky na cestách často využívajú auto v kombinácii s kočíkom. Preto je dobrá správa, že vajíčko Baby Safe iSense sa dá pomocou adaptérov nacvaknúť na takmer všetky typy podvozkov. Rodičom to umožní nevídanú slobodu vo výbere.

Pohybovať sa s kočíkom – vajíčkom v cestnej premávke, obzvlášť v sťažených svetelných podmienkach, býva často nebezpečné. Preto je Baby Safe iSense vybavená sústavou inteligentných LED svetielok. Dvojica tohto bezpečnostného a inštalačného osvetlenia sa automaticky aktivuje, pokiaľ sa s prenosnou detskou sedačkou pohybujete v tmavom prostredí. Na prechádzke, na výlete či na parkovisku sa vďaka nemu môžete aj večer, v šere a v tme, premiestňovať bez obáv.

Funguje to tak, že po vybratí sedačky zo základne sa spodná dvojica svetielok automaticky rozsvieti a zostáva rozsvietená aj po nacvaknutí na podvozok kočíka. To vám zaistí, že už z diaľky budete dobre vidieť a tiež uvidíte na cestu. Až sa s vajíčkom dostane na osvetlené miesto, svetielka na sedačke automaticky zhasnú. Slúži to aj ako spoľahlivý indikátor bezpečného pripevnenia vajíčka do základne, pretože v tom momente svetielka automaticky zhasnú. Výrazné LED osvetlenie vás navyše nebude rušiť pri riadení.

Potom je tu ďalšia dvojica svetielok, ktorá má inú funkciu. Teplé, tlmené svetielka vnútri sedačky môžete zapnúť nielen vtedy, keď sa chce dieťa hrať, ale tiež vám zaistí, že vždy budete vidieť, čo vaše bábätko práve robí. Svetielka vám v šere auta pomôžu aj s ľahším pripútaním dieťaťa. Majú nastaviteľný automat, kedy sa svetielka rozsvietia, vy dieťa do sedačky pripútate a svetlá po minúte samé zhasnú.

Horné aj spodné osvetlenie sa dá ovládať tiež manuálne, a to z akejkoľvek strany. Svetielka môžete dlhým stlačením vypínať, zapínať a v 3 stupňoch nastavovať ich intenzitu. Pri horných svetielkach je to od najviac tlmeného po najvýraznejšie svietenie. Pri spodných svetlách naopak. Súčasťou balenia je aj 2-metrový USB kábel, ktorým sa svetielka nabíjajú zhruba 4 hodiny. Nabité potom pri plnom svietení vydržia cca 18 hodín.

Autosedačka Dualfix iSense

Autosedačka Dualfix iSense vychádza z obľúbeného ADACom oceneného modelu Dualfix M i-Size. Navyše je vybavená inovatívnym osvetlením, ktoré ešte viac spríjemní vaše spoločné cestovanie. Je určená pre deti od 3 mesiacov do 4 rokov a je to tá najlepšia možnosť potom, čo dieťatko vyrastie z prvej autosedačky. Pričom pokračujúcu autosedačku Dualfix iSense je možné používať výhradne so základnou Flex base iSense.

Vidieť a byť videný

Inovatívne svetielka sú umiestnené na bočniciach autosedačky. Ich mäkké, tlmené svetlo zaistí, že aj v tme budete vedieť, čo vaše dieťatko práve robí. Väčšiemu dieťaťu potom jemné svetlo spríjemní dlhšie cestovanie, pretože sa pri ňom môže hrať či prezerať knižku. Svetielka vám pomôžu tiež s usadzovaním. Aj v tme si budete istí, že ste pásy dotiahli správne a že nie sú nikde prekrížené. Svetielka majú 3 intenzity svietenia. Je možné ich ovládať manuálne alebo nastaviť automatický režim. V ňom sa svetielka samé vypnú minútu po usadení dieťaťa do sedačky.

Otočná o 360°

Možnosť otáčania o 360° stupňov ocenia tak deti, ako aj rodičia. Táto funkcia totiž výrazne uľahčuje usadzovanie dieťaťa. Sedačku si jednoducho otočíte do nástupnej polohy a potom otočíte buď proti alebo v smere jazdy podľa toho, ako to dieťaťu vyhovuje. Bezpečnostní experti odporúčajú voziť deti proti smeru jazdy čo najdlhšie. Je to totiž ten najbezpečnejší spôsob cestovania. Autosedačka Dualfix iSense vám to umožní až do 4 rokov veku dieťaťa.

Objavovať aj odpočívať

Autosedačku Dualfix iSense je možné nastaviť do 6 polôh. Dieťa tak môže pozorovať svet za oknami auta a až ho to unaví, jednoducho mu sedačku nastavíte do polohy v ľahu. Možnosti polohovania sedačky vám zároveň zaistia nastavenie správnej polohy v autách s rôznym sklonom sedadla. Dieťatku tak počas jazdy nebude padať hlavička. K jeho maximálnemu pohodliu prispieva aj možnosť predĺžiť priestor na nožičky pri protismernej jazde.

4 roky bezpečného a komfortného cestovania

Bezpečnosť je pri autosedačkách Britax Römer vždy na prvom mieste, preto autosedačka Dualfix iSense zodpovedá najprísnejšej európskej bezpečnostnej norme ECE R129 (i-Size). Sedačka je vybavená množstvom inovatívnych bezpečnostných prvkov. Je to napríklad optimalizovaný integrovaný systém ochrany pri bočnom náraze SICT INSIDE a ďalej patentovaný systém Pivot Link, ktorý dieťa chráni zo všetkých strán. Pre väčšiu bezpečnosť dieťaťa je Dualfix iSense vybavená tiež 5-bodovými bezpečnostnými pásmi s protišmykovou vrstvou.

Autosedačka Dualfix iSense sa na základňu inštaluje iba jediným kliknutím, a to do pozície v protismere. Do požadovaného umiestnenia už si ju ľahko natočíte. Jednoduchou manipuláciou so základňou nastavíte nielen tzv. nástupnú polohu pre ľahší prístup k dieťaťu, ale aj naklopenie sedačky do ľahu.

Základom správneho iSense dobrodružstva je základňa Flex Base iSense

Základňa Flex base iSense je použiteľná s vajíčkami Baby-safe iSense, Baby-safe 3 i-Size a s pokračovacou autosedačkou Dualfix iSense. Pričom umožňuje ich jednoduché a rýchle striedanie. Sedačku do základne ľahko vložíte aj vyberiete, a to jediným kliknutím.

Otočná funkcia základne vám dovoľuje natočiť autosedačku smerom k dverám auta, čo vám uľahčí posadenie dieťaťa do sedačky a jeho pripútanie. Navyše sedačku Dualfix iSense môžete otočiť o 360 stupňov, čo umožňuje cestovať v smere jazdy, keď dieťa presiahne vek 15 mesiacov a výšku 76 cm.

Pri autách so sklonenými sedadlami sa v sedačke hlavička dieťaťa ľahko nakláňa dopredu. Preto pri Flex Base iSense môžete náklon sedačky nastaviť až do 6 rôznych polôh. To vášmu dieťaťu poskytne tú najlepšiu kombináciu bezpečnosti a pohodlia. Pri vajíčku je najlepšie nastaviť správny uhol pred inštaláciou sedačky. Pri pokračovacej sedačke môžete nastaviť uhol do pohodlnejšej polohy, keď vaše batoľa zaspí.

Dôležitou súčasťou bázy je oporná noha, ktorá zaisťuje jej extra stabilitu. Pre bezpečnú inštaláciu ju nastavíte tak, aby zodpovedala výške, ktorá je pre vaše auto najlepšia. Pričom správne upevnenie opornej nohy vám potvrdí zvuková signalizácia. Oporná noha v kombinácii s bezpečnostným oblúkom a systémom Pivot Link minimalizuje sklopný a rotačný pohyb a ďalej znižuje silu pohybu vpred vyvíjanú na dieťa v prípade nehody. Tým ho významne pomáha chrániť.

Inteligentné riešenia každý rodič ocení

Nezanedbateľnou výhodou zostavy iSense je aj fakt, že obe sedačky môžete používať súčasne. To sa hodí obzvlášť v prípade, keď dieťa striedavo vozíte v dvoch autách. Vajíčko Baby Safe (kompatibilné aj s bázou Flex Base iSense) pripevníte pásom do jedného auta a Dualfix iSense sedačku (ktorej pásmi pútať nie je možné) zacvaknete do základne Flex Base iSense v druhom vozidle. Skrátka, modulárny systém iSense ponúka mnoho možností pre zvýšenie komfortu vášho cestovania.

Prednosti systému iSense v kocke

•  Inteligentný systém pre maximálnu bezpečnosť detí od 0 do 4 rokov
•  Unikátna kombinácia mnohých užitočných parametrov
•  Kompatibilita so všetkými kočíkmi s prichytením Maxi-Cosi
•  Jedinečné spojenie otáčania o 180° a polohovania (Baby-safe iSense)
•  Všetky komponenty spĺňajú i-Size normu
•  Patentovaná ergonomická poloha v ľahu (Baby-safe iSense a Baby-safe 3 i-Size)
•  Báza je kompatibilná s autosedačkami Baby-safe iSense, Baby-safe 3 i-Size a Dualfix iSense
•  Poistka na zabezpečenie jazdy v protismere deťom do 15 mesiacov
•  Sústava inteligentných svetielok pre nadštandardnú bezpečnosť a komfort
•  Bezpečnostné svetlá reagujú na tmu a pohyb a dajú sa aj manuálne ovládať (Baby-Safe iSense)
•  3-stupňové ovládanie intenzity osvetlenia
•  Horné – tlmené svetielka pre dohľad nad dieťaťom a jeho činnosti (Baby-Safe iSense a Dualfix iSense) 
•  Spodné – LED svetlá majú bezpečnostnú funkciu (Baby-Safe iSense)
•  Zvukový indikátor správnej montáže opornej nohy
•  Možnosť predlžovania priestoru na nohy
•  Výškovo nastaviteľná oporná noha
•  Veľmi jednoduché vycvaknutie vajíčka iba jednou rukou
•  Baby-Safe iSense a Baby-safe 3 i-Size je schválená pre leteckú prevádzku
•  Poťahy sa dajú ľahko zložiť a vyprať pri 30 °C
•  Súčasťou balenia je 2-metrový nabíjací USB kábel
•  Nabíjanie trvá asi 4 hodiny a pri plnom svietení vydrží cca 18 hodín
•  Vyrobené v Nemecku